2.12.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada 1 niedziela Adwentu. Jesteśmy wezwani do wyjścia naprzeciw Temu, który jest do nas posłany. Mamy to czynić poprzez przemianę naszego sposobu myślenia, postępowania, odniesienia do bliźnich. Z radością podejmijmy adwentowy trud prostowania ścieżek naszego życia dla Jezusa, który przychodzi zbawić świat i jego mieszkańców.

We wtorek mija 21 rocznica odprawienia pierwszej Mszy św. w naszym nowym kościele, o godz. 9.00 Msza św. do św. Barbary za górników i ich rodziny, serdecznie zapraszam. Razem z górnikami i ich rodzinami, wspólnie z całą Parafią chcemy dziękować Bogu za dar nowej świątyni i modlić się za wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.

  1. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a także dorosłych do udziału w Roratach w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 17.00. W sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam do udziału we Mszy św. rano o godz. 8.00 w intencjach Apostolatu Maryjnego.

  1. W przyszłą niedzielę wspieramy duchowo i materialnie Kościoły na Wschodzie. Po Mszach św. ministranci będą zbierali ofiary do puszek przed kościołem na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Wiślańskiej, Sadowej i Łęgowej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Golasowickiej, Objazdowej, Bąkowskiej 1, Jeżynowej, Kątek, Nowy Świat i Rolniczej 2