Ogłoszenia duszpasterskie

10.12.2023

 1. Dziś przypada 2 niedziela Adwentu. Wspieramy dziś duchowo i materialnie Kościoły na Wschodzie. Po Mszy św. ministranci będą zbierali ofiary do puszek przed kościołem na ten cel.

Bóg zapłać za wszelkie dary na ten cel.

2. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Szkolnej 1-9, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Szkolnej 13-36 i ul. Jarząbkowickiej.

=============================

3.12.2023

1. Dziś przypada 1 niedziela Adwentu. Jesteśmy wezwani do wyjścia naprzeciw Temu, który jest do nas posłany. Mamy to czynić poprzez przemianę naszego sposobu myślenia, postępowania, odniesienia do bliźnich. Z radością podejmijmy adwentowy trud prostowania ścieżek naszego życia dla Jezusa, który przychodzi zbawić świat i jego mieszkańców.

W poniedziałek 4 grudnia mija 26 rocznica odprawienia pierwszej Mszy św. w naszym  kościele, o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. do św. Barbary za górników i ich rodziny, serdecznie zapraszam. Razem z górnikami i ich rodzinami, wspólnie z całą Parafią chcemy dziękować Bogu za dar nowej świątyni i modlić się za wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca, zapraszam na nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszam także (szczególnie dzieci) do udziału we Mszy św. roratniej w poniedziałki, środy, czwartki i piątki – to okazja dla wszystkich do gruntownego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

3. W piątek 8 grudnia chodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.00  i o 17.00. Zapraszam wszystkich parafian do udziału we Mszy św. w tym dniu.

4. W sobotę o 15.00 będziemy się modlić w intencji ojczyzny i o pokój na świecie. Zaczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a po niej będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszam.

5. W przyszłą niedzielę 10 grudnia wspieramy duchowo i materialnie Kościoły na Wschodzie. Po Mszach św. ministranci będą zbierali ofiary do puszek przed kościołem na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Parafianom z ul. Golasowickiej, Objazdowej, Bąkowskiej 1, Jeżynowej, Kątek, Nowy Świat i Rolniczej 2, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Szkolnej 1-9.

=================================

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Symbolika Wieńca Adwentowego Różowa świeca Okrągły kształt Przypomina nam, że Bóg nie ma początku ani końca, jestjedyny wieczny Zapalona w Niedzielę Gaudete, symbolizuje radość znadchodzących narodzin Jezusa. świece 4 niedziele Adwentu. Kiedy zapalamy każdą nich, przypominamy sobie, że światło Jezusa przychodzi na świat. Zielone gałęzie Zieleń symbolizuje nadzieję nadziejÄ™iżycie życie. Przypomina nam, że Chrystus żyje.”