Ogłoszenia duszpasterskie

11.06.2023

1. Dziś przypada 10 niedziela zwykła. We wtorek 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, zapraszam w tym dniu na nabożeństwo fatimskie: różaniec o godz. 8.30, a o 9.00 Msza św. za wszystkich chorych i cierpiących Parafian i za Czcicieli MB Fatimskiej.

2. W piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

3. W przyszłą niedzielę 18 czerwca zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Zielonej 46-66, i Żytniej 24,  a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Słowiczej i Podlesie.

===================================

04.06.2023

1. Dziś obchodzimy uroczystość  Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji. W Skoczowie odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra.

2.  W czwartek 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kościół wychodzi na drogi i ulice; tam gdzie żyją, pracują i cierpią ludzie, aby mówić o tym, czym żyje codziennie. A żyje Ofiarą Jezusa Chrystusa, którą On jako Wieczny Kapłan złożył z samego siebie na  Krzyżu i którą ponawia każdorazowo w Eucharystii. Poprzez udział w procesji składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.

    Procesja Bożego Ciała wyruszy po pierwszej Mszy św. ul. Osiedlową i Główną do kościoła.

Ołtarze będą rozmieszczone kolejno na trasie procesji u Państwa: I – Masztalerz, II – Gruszka, III – Matera i IV- Kobiałka. Proszę o sąsiedzką pomoc przy wznoszeniu ołtarzy. Po zakończeniu  procesji rozpocznie się druga Msza św. w kościele o 10.30.

   W piątek 9 czerwca Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Zielonej 10-40, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Zielonej 46-66 i Żytniej 24

=================================================

28.05.2023

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w naszej parafii  Niedzielę Apostolatu Maryjnego. Po mszy św. o godz. 8.00 zapraszam na spotkanie członków Apostolatu Maryjnego oraz chętnych, którzy chcieliby należeć do Apostolatu.

2. Jutro w poniedziałek 29 maja przypada święto NMP Matki Kościoła. Jest to także Misyjny Dzień Chorych, kolekta do puszek przeznaczona jest na diecezjalny Dom Matki i Dziecka. 

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa. W przyszłą niedzielę 4 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa.

4. Od czwartku msze św. w tygodniu będą się odbywać o godzinie 18.00.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Żytniej i Kasztanowej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Zielonej 10-40

Do nabycia prasa katolicka.

============================================

21.05.2023

1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klasy III, o godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I Komunijnych.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

3. W poniedziałek 22 maja przypada 28 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.

4. W środę odbędzie się pielgrzymka dzieci I Komunijnych z rodzinami do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

5. W sobotę 27 maja Biskup Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.

6. W przyszłą niedzielę 28 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii odbędzie się Niedziela Apostolatu.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Rolniczej i Suchej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Żytniej i Kasztanowej.

============================================

14.05.2023

1. W 6 niedzielę wielkanocną słowo Boże daje nam zapowiedź odejścia zmartwychwstałego Chrystusa i przyjścia Ducha Świętego. To Duch św. wzywa nas do pełnego wykorzystania każdej chwili życia, zakładając współpracę z Bożą łaską.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. Udamy się do przydrożnych krzyży, aby modlić się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.

W poniedziałek udamy się w procesji do krzyża  w Jarząbkowicach  na ul. Rolniczej, a w środę do krzyża w Bąkowie na ul. Młynarskiej. Zapraszam do udziału w procesjach i do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski. W piątek rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii dzień I Komunii dla dzieci z klasy III. Kolekta przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę Parafianom z ul. Szerokiej, Piaskowej i Wiosennej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Rolniczej i Suchej.

=====================================

07.05.2023 r.

1. Dziś 5 niedziela wielkanocna. Zapraszam na nabożeństwa majowe, dziś o godz. 15.00, a w tygodniu po Mszy św.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
Dzisiaj wspieramy ofiarą (do puszek) radio diecezjalne „Anioł Beskidów”.

2. W poniedziałek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. W tym dniu Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji.
Zapraszam na mszę św., a po niej na spotkanie na probostwie Radę Parafialną.

3. W piątek po wieczornej mszy świętej odbędzie się próba dzieci pierwszokomunijnych.

4. W sobotę we wspomnienie NMP fatimskiej zapraszam wszystkich Czcicieli MB z Fatimy na różaniec fatimski o 7.30 i Mszę św. o godz. 8.00 za wszystkich chorych, cierpiących Parafian.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę Parafianom
z ul. Żniwnej, Złotej, Sportowej i Srebrnej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Szerokiej, Piaskowej i Wiosennej.

Do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz darmowe egzemplarze gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

===========================================