25.11.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. On jest prawdą w słowie i czynie, zawsze opowiada się po jej stronie, nawet wtedy, gdy jest ona dla ludzi niewygodna i wymagająca. Jego królestwo nie ma ziemskich korzeni, ale jest darem nieba. Uczestnicząc w Eucharystii mamy świadomość bycia ludem Bożym, którego Chrystus jest Panem i Królem.

  1. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Zapraszam do udziału we Mszy św. w intencjach Czcicieli Matki Bożej o godz. 8.00.

  1. W przyszłą niedzielę 2 grudnia rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Podlesie 15-42,a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Wiślańskiej, Sadowej i Łęgowej.