24.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada 3 niedziela wielkiego postu. Świat i nasze życiesą nieraz skomplikowane: coś nami wstrząsa, innym razem tracimy grunt pod nogami. Wobec tych sytuacji pojawiają się pytania pełne wątpliwości: czy Bóg rzeczywiście istnieje? Dlaczego dopuszcza tyle cierpienia? Właśnie w takiej sytuacji słyszymy Jego zapewnienie, że o wszstkim wie, ludzkie cierpienie jest Mu bliskie i każe Mu działać. Otwórzmy nasze serca na słowo Dobrej Nowiny, zapewniające, że Oj jest.

  1. W poniedziałek 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień

Świętości Życia. Ofiary zebrane w tym dniu są przeznaczone na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada także 27 rocznica erygowania naszej diecezji.

  1. W czwartek zapraszam na Mszę św. w intencjach Apostolatu Maryjnego. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, a w niedziele Gorzkie Żale i kazania pasyjne o godz. 15.00.

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Żniwnej, Złotej, Sportowej i Srebrnej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Szerokiej, Piaskowej i Wiosennej