10.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś 1 niedziela wielkiego postu. Jest to czas zastanowienia się nad własnym życiem, to okres duchowej pielgrzymki ku porankowi zmartwychwstania. W jej trakcie ciągle na nowo dostajemy łaskę i szansę pogłębienia więzi z Jezusem, do którego należymy od momentu chrztu. Czas przygotowania paschalnego ma nam pomóc w lepszym zrozumieniu naszej chrześcijańskiej tożsamości i wskazać skuteczne metody walki z pokusami szatana.

  1. Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Postu: w każdą niedzielę o 16.00 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne, a w piątki o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zalecki za zmarłych na drogę krzyżową przyjmowane są w zakrystii.

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele duszpasterstwa. W przyszłą niedzielę 17 marca modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Dzieci Afryki (dziełoAd gentes)

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Osiedlowej 40-65, Poprzecznej i Krótkiej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Młynarskiej, Szczęśliwej, Dworskiej i Spokojnej.