28.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. Obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszych modlitwach chcemy pamiętać o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.
  2. Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych w środę od godz. 16.00.
  3. W czwartek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Nieszpory żałobne rozpoczną się w kościele o godz. 14.00, a potem udamy się w procesji na cmentarz, aby tam modlić się za naszych zmarłych. W piątek 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. Msze św. o 8.00 i o 17.00. Zalecki za zmarłych  przyjmowane są w zakrystii.
  4. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę,modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii św. i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, a w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu.
  5. W tym tygodniu przypadają także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w sobotę o 8.00 Msza św. za czcicieli Matki Bożej od Róży nr 6.
  6. W przyszłą niedzielę 4 listopada kolekta przeznaczona jest na cathedraticum oraz na potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się w Oświęcimiu-Brzezince tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Zielonej 10-22, a w nadchodzącym  tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Zielonej 25-47