30.09.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś 26 niedziela zwykła. Z ewangelicznej wypowiedzi Jezusa:Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami (Mk 9,40)bije wspaniałomyślność i zdrowo pojeta tolerancja. To pytanie o naszą relację względem czyniących dobro, którzy jednak inaczej okazjuą swoją pobożnośc i wiarę. Duch Boży wieje kędy chce i uzdalnia ludzi do czynienia dobra. Otwórzmy się na Jego działanie w świecie. Zauważmy i doceńmy dobro będące owocem Jego natchnień, dokonywanych także przez innych ludzi.

  1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła, prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele, wielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca.

W sobotę  o 8.00 Msza św. w intencji Czcicieli Matki Bożej od Róży nr 5,  od godz. 9.00 objazd chorych i seniorów (proszę zgłaszać ich w zakrystii)

  1. W przyszłą niedzielę 7 października kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę Parafianom z ul. Żniwnej, Sportowej, Złotej i Srebrnej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Szerokiej, Piaskowej i Wiosennej.