2.09.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1.Dziś przypada 22 niedziela zwykła. Każda gra ma swoje reguły, a życie posiada obowiązujące zasady. Trzeba je znać i należy je dokładnie przestrzegać. Jezus pokazał nam, jak szczęśliwie może wyglądać życie zgodne z Bożymi przykazaniami.  Bóg będąc dawcą życia doskonale wie, co życiu służy. Troszczy się o to, aby mogło ono rozwijać się ku radości i pomyślności człowieka. Zaufajmy Miłosiernemu Ojcu. On sprawi, że będzie wzrastać w nas dobro i nasze życie potoczy się szczęśliwie według Jego zasad.

   Dziś odbywa się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, a w naszej parafii dziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

  1. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam naMszę św. o godz. 8.00  wszystkie dzieci i młodzież, także dzieci które po raz pierwszy pójdą do szkoły, a także nauczycieli, wychowawców, katechetki, rodziców. Będziemy wspólnie modlić się o błogosławieństwo dla wszystkich w nowym roku szkolnym.

  1. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu pana Jezusa.W przyszłą niedzielę 9 września rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. W tym dniu kolekta do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Osiedlowej, Romantycznej i Barwnej, a w tym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Osiedlowej 27-35,ul. Słonecznej, Jutrzenki i Radości