26.08.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Kościół w Polsce obchodzi dziś liturgiczną uroczystość ku czci NMP Częstochowskiej. Matka Chrystusa uczy nas modlitwy polegającej przede wszystkimna tym, że trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu i wypowiedzieć Bogu swoje pełne zawierzenie. Matka Chrystusa jest dla nas wzorem modlitwy natchnionej, przepełnionej mocą Bożego Ducha, czyli takiej, w której to, że człowiek daje się Bogu prowadzić jest ważniejsze od tego, że podczas modlitwy składa deklaracje czy zapewnienia. Modlitwa Maryi jest pokorną służbą wobec tchnienia Ducha Świętego. Gdy cały świat się chwieje, Maryja trwa, modli się, bezgranicznie ufa, uważnie słucha i posłuszna Bogu pozwala się Jemu prowadzić.

  1. W piątek o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 8.00 Msza św. w intencji Czcicieli Matki Bożej od Róży nr 4. Od godz. 9.00 rozpocznie się objazd chorych, proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

 W przyszłą niedzielę 2 września odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna  ku czci św. Melchiora Grodzieckiego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.

  1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy dziękowaćBogu za tegoroczne plony na uroczystej Mszy św. dziękczynnej o godz. 10.30. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, Panie w strojach regionalnych i proszę o udekorowanie z tej okazji ołtarza.

  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Wiejskiej 8,10,12, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Osiedlowej 8-26, ul. Romantycznej i Barwnej