29.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś 17 niedziela zwykła. Napomnienie św. Pawła Znoście siebie nawzajem w miłości (Ef 4,2b) jest adresowane do każdego z nas. W każdej wspólnocie jest wielość ludzkich charakterów, talentów i zdolności, sympatii i antypatii, konfliktów i sporów, rozmaitych punktów spojrzenia na temat drogi Kościoła wyznaczonej przez Chrystusa. Pomimo tych zauważalnych różnic, istnieje jedno wspólne powołanie do wiary, jeden chrzest zanurzający nas w tajemnicy Syna Bożego. Jedność w wierze jest możliwa, gdy wszyscy okażą się gotowi podejść do siebie nawzajem z miłością i cierpliwie siebie znosić. Wskazanie Pawłowe jest zatem wziąż aktualne i podyktowane troską o poprawne relacje między ludźmi.

2. W srodę rozpoczyna się sierpień miesiąc trzeźwości i abstynencji. W czwartek przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby Bożej oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa, w sobote od godz. 9.00 objazd chorych i cierpiących Parafian. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złozoną ofiarę Parafianom z ul. Głównej 25-41, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Głównej 43-98