27.05.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Zgromadzeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego pragniemy złożyć dziękczynienie Bogu za wszystkie dzieła jakie stworzył. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest wyrazem i świadectwem wiary w Boga Trójjedynego. To pierwsza, podstawowa i najważniejsza tajemnica wiary. W środę 30 maja wspominamy św. Jana Sarkandra – patrona naszej diecezji.
  2. W czwartek 31 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kościół wychodzi na drogi i ulice; tam gdzie żyją, pracują i cierpią ludzie, aby mówić o tym, czym żyje na co dzień. Procesja Bożego Ciała wyruszy po pierwszej Mszy św. ul. Szkolną i Główną do kościoła. Ołtarze będą rozmieszczone kolejno na trasie procesji u Państwa: I – Barbachowski II – Zorychta

III – Strządała i IV – Pryczek. Proszę o sąsiedzką pomoc przy budowie i dekoracji ołtarzy, a także o udekorowanie trasy procesji. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian, dzieci i młodzież,  poczty sztandarowe, panie w strojach regionalnych, strażaków, dzieci I Komunijne, dzieci sypiące kwiaty. Po zakończeniu  procesji rozpocznie się druga Msza św. w kościele o godz. 10.30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

  1. W piątek 1 czerwca modlimy się za wszystkie dzieci naszej parafii z racji przypadającego ich święta. Zapraszam wszystkie dzieci do udziału we Mszy św. gdyż jest to także I piątek miesiąca.

W I sobotę zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 Czcicieli Matki Bożej.

  1. W przyszłą niedzielę 3 czerwca odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
  2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Zielonej 50-66,a w tym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Słowiczej i Podlesie 4-13