25.02.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada 2 niedziela wielkiego postu. Prawda o życiu pozagrobowym zawsze należała do najbardziej ciekawych. Również uczniowie Jezusa pytali się między sobą, co to znaczy: powstać z martwych? Uważnie słuchali Syna Bożego, rozgłaszali Dobrą Nowinę tak, że dziś Kościół jest w stanie przyjąć wiarą prawdę o śmierci, zmartwychwstaniu Jezusa i życiu wiecznym człowieka. Przygotujmy się na spotkanie z żywym Bogiem, który w scenie Przemienienia ukazuje pełnię swojej chwały.
  2. Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dziś dzieci Afryki (dziełoAd gentes). W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa, w sobotę o 8.00 Msza św. w intencji Czcicieli Matki Bożej od Róży nr 6, a od godz. 9.00 objazd chorych i seniorów (proszę zgłaszać chorych w zakrystii). Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
  3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złozoną ofiarę Parafianom z ul. Jasnej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Wiejskiej 2-18