Ogłoszenia duszpasterskie

25.08.2019

 1. Dziś przypada 21 niedziela zwykła. Czy będziemy zbawieni? Kto dostąpi królestwa niebieskiego? Czy te pytania mają dziś dla nas znaczenie? A może jest dla nas oczywiste, że tam będziemy?  Dążenie człowieka do zaplanowania i zabezpieczenia się na przyszłość nie ma racji bytu w sprawach wiary, która stanowi ciągłe zadanie wchodzenia w relacje z Bogiem i z ludźmi. Z tą świadomością gromadzimy się na niedzielnej Mszy św. Jesteśmy pełni radości z powodu obietnicy Jezusa, że przy stole w królestwie Bożym zasiądą ludzie ze wszystkich stron świata. Mamy nadzieję, że dla nas jest tam przygotowane przez Pana miejsce.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy dziękować  Bogu za tegoroczne plony na uroczystej Mszy św. dziękczynnej o godz. 10.30. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, Panie w strojach regionalnych i proszę o udekorowanie z tej okazji ołtarza.

 

 1. W sobotę o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym i katechetycznym.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. . Osiedlowej 27-35, ul. Słonecznej, Jutrzenki i Radości, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Osiedlowej 40-65, ul. Poprzecznej i Krótkiej.

18.08.2019

 1. Dziś przypada 20 niedziela zwykła. W wielu miejscach na świecie, niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest Ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć, wyznawcy Chrystusa musza czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siły do budowania atmosfery pokoju pośród ludzi.

 

 1. Msze św. w tygodniu od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 17.00. W sobotę 24 sierpnia po raz jedenasty odbędzie się spotkanie modlitewne wiernych z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski. Początek o godz. 9.15 w kościele MB Rydeckiej w Jaworzynce-Trzycatku.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Osiedlowej 8-26, ul. Romantycznej i Barwnej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Osiedlowej 27-35, Słonecznej, Jutrzenki i Radości.

11.08.2019

 1. Dziś przypada 19 niedziela zwykła.  Dzisiejsza niedziela to czas czuwania i bycia gotowym na powtórne przyjście Pana.

 

 1. W środę 14 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji. Modlimy się w intencji całej diecezji, oraz polecamy Panu Bogu biskupów, kapłanów i diakonów oraz ich duszpasterską posługę. W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Wiejskiej 8,10,12, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Osiedlowej 8-26, ul. Romantycznej i Barwnej

4.08.2019

 1. Dziś przypada 18 niedziela zwykła. Kim jest człowiek i na czym polega sens życia? Jako uczniowie Jezusa wierzymy, że Bóg nadaje sens naszemu życiu i ciągle je ubogaca. Tylko dzięki Bogu wiemy, że jesteśmy ukochanymi Jego dziećmi, które mogą i powinny przekazywać Bożą miłość światu. To jest nasze fundamentalne powołanie.

 

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji. We wtorek rozpoczyna się piesza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, która zakończy się w niedzielę 11 sierpnia na wałach jasnogórskich.

 

 1. Msze św. od poniedziałku do piątku będą odprawiane wieczorem o godz. 17.00.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Wiejskiej 2-18, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Wiejskiej 8,10,12

28.07.2019

 1. Dziś  17 niedziela zwykła. Uczniowie Jezusa proszą Go aby nauczył ich modlić się. Jezus podaje im słowa modlitwy Ojcze nasz. Bóg jest naszym Ojcem, Jemu całkowicie powierzamy w modlitwie nasze troski, lęki i problemy.

Rozpoczyna się miesiąc sierpień,  miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w intencji nadużywających alkoholu i za ich rodziny, mamy też okazję do osobistych postanowień abstynenckich.

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa: w czwartek modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu NMP, zapraszam w sobotę o 8.00 na Mszę św. Czcicieli Matki Bożej. W piątek 2 sierpnia przypada też dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Jasnej,   a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Wiejskiej 2-18

21.07.2019

 1. Dziś przypada 16 niedziela zwykła. Uczestnicząc w liturgii mamy okazję zastanowić się nad tym, co istotne w naszym życiu. Kochający Bóg pragnie obdarzyć nas radością i pokojem, a także wskazuje co rzeczywiście jest dla nas konieczne w naszym życiu.

Po Mszy św. ministranci zbierają ofiary na budowę Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie.

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul.  Głównej 43a – 98,   a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Jasnej

14.07.2019

 1. Dziś 15 niedziela zwykła. Moim bliźnim jest każdy człowiek,  jakiego spotykam w życiu, zwłaszcza ten, który oczekuje pomocy. Teraz spotykamy się z Jezusem Chrystusem w Jego słowie i podczas świętej Uczty. Niech On doda nam sił, gdy na naszej drodze staną ci, którzy potrzebują naszej bezinteresownej miłości.

 

 1. We wtorek 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel, zapraszam  wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej do udziału we Mszy św. o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę  ministranci będą zbierali ofiary na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul.  Głównej 25,29,33,35,39 a,b,c,d, 41,  a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Głównej 43a – 98

7.07.2019

 1. Dziś przypada 14 niedziela zwykła. Każdy człowiek pragnie pokoju, który nie jest rzeczywistością tego świata. Podczas każdej Mszy św. zanoszona jest modlitwa o pokój, przekazujemy sobie znak pokoju, wreszcie rozsyłani jesteśmy słowami: Idźcie w pokoju Chrystusa.Jezus pozostawił nam pokój jako swój testament. Jest on łaską i darem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tego pokoju powinniśmy doświadczać dzięki wierze i przekazywać go dalej innym ludziom.

Kolekta dzisiejszego dnia przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

2. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 7.30 różaniec fatimski, a o 9.00 Msza św. za wszystkich chorych, emerytów, rencistów i Czcicieli MB z Fatimy.

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul.  Głównej 15b,19,23,23a,27,48,56,58 i Błękitnej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Głównej 25,29,33,35,39 a,b,c,d, 41

30.06.2019

 1. Dziś 13 niedziela zwykła. Jako uczniowie Jezusa jesteśmy powołani do współtworzenia Królestwa Bożego. Podążając śladami naszego Mistrza, możemy odczuwać zmęczenie i zniechęcenia, dlatego nieustannie powinniśmy odnawiać nasz osobisty wybór. Historia powołania nigdy się nie kończy. Uczestnictwo we Mszy św. jest znakiem naszej gotowości do nieustannego kroczenia za Panem. Chcemy słuchać Jezusa Chrystusa i opowiadać się za życiem w Jego królestwie.

   Dziś po Mszach św. święcenie wszelkich pojazdów mechanicznych

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa, w sobotę o 8.00 Msza św. w intencjach Czcicieli Matki Bożej od Róży nr 6, o godz. 9.00 objazd chorych i seniorów. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na seminarium duchowne.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul.  Głównej 1-13,26, Serdecznej, Dożynkowej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Głównej 15b,19,23,23a,27,48,56,58 i Błękitnej

23.06.2019

 1. Pytanie zawarte w Ewangelii:Za kogo Mnie uważacie?domaga się od nas odpowiedzi, które mogą być różnorodne. Gromadząc się na Eucharystii uwielbiajmy Jezusa Chrystusa, który dla nas jest Mesjaszem, Synem Boga żywego.
 1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.

W czwartek zapraszam Apostolat Maryjny do udziału we Mszy św. o 18.00 w waszej intencji, a w sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. do św. Krzysztofa za wszystkich kierowców i podróżujących, a po Mszach św. o 8.00 i 10.30 poświęcę wszystkie samochody, a także inne pojazdy.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Pniwie, Łączna i Główna 66, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Głównej 1-13,26, Serdecznej, Dożynkowej.

16.06.2019

 1. Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Zgromadzeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego pragniemy złożyć dziękczynienie Bogu za wszystkie dzieła jakie stworzył. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest wyrazem i świadectwem wiary w Boga Trójjedynego. To pierwsza, podstawowa i najważniejsza tajemnica wiary. Po Mszy św. ministranci przed kościołem zbierają ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 1. W czwartek 20 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kościół wychodzi na drogi i ulice; tam gdzie żyją, pracują i cierpią ludzie, aby mówić o tym, czym żyje na co dzień. Procesja Bożego Ciała wyruszy po pierwszej Mszy św. ul. Główną na ul. Zieloną.Ołtarze będą rozmieszczone kolejno na trasie procesji u Państwa: I – Kobiałka,  II – Mrowiec, III – Hanslik  i IV – Adamczyk

Proszę o sąsiedzką pomoc przy budowie i dekoracji ołtarzy, a także o udekorowanie trasy procesji. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian, dzieci i młodzież,  poczty sztandarowe, panie w strojach regionalnych, strażaków, dzieci sypiące kwiaty. Po zakończeniu  procesji rozpocznie się druga Msza św. w kościele o godz. 10.30.

 1. W środę o 8.00 zapraszam dzieci i nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek o godz. 17.00.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Szkolnej 13-36 i Jarząbkowickiej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Pniwie, Łączna i Główna 66

9.06.2019

 1. Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Zesłanie Ducha Świętego to od zarania chrześcijaństwa święto przełomu i przejścia. Otrzymawszy Ducha Świętego, młody Kościół otwiera się i rusza na cały świat. Uczniowie niegdyś wylęknieni, teraz przepełnieni są radością, wolni i gotowi do wyznawania swojej wiary, zatroskani o to, by do wszystkich ludzi dotarła prawda o Bożym zbawieniu.
 2. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, obchodzone także jako Misyjny Dzień Chorych. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.
 3. W czwartek 13 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wspominamy także św. Antoniego z Padwy. W naszej parafii w tym dniu obchodzimy parafialny Dzień Chorych. Zapraszam na różaniec fatimski o 8.30 i na Mszę za chorych i cierpiących Parafian o godz. 9.00. Po Mszy św. spotkanie z chorymi i seniorami na zapleczu kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy św. zapraszam na występ chóru z Darkowa ( z Republiki Czeskiej).
 5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Szkolnej 1-9, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Szkolnej 13-36 i ul. Jarząbkowickiej.

2.06.2019

 1. Przed czterdziestu dniami obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas liturgii mszalnej słyszeliśmy o tym, jak Jezus ukazywał się swoim uczniom, rozmawiał z nimi i spożywał z nimi posiłki. Powołał ich na świadków swojego zmartwychwstania i posłał na cały świat. Dzisiaj wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów, ponieważ wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas Najświętszej Ofiary. Nieustannie powinna nam towarzyszyć świadomość, że Jezus jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

 1. W dniu dzisiejszym odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, a w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa.
 3. W sobotę w klasztorze o.Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach odbędą się święcenia diakonatu. Przyjmuje te święcenia także nasz parafianin Piotr Węglarz, który w klasztorze nosi imię Br.Karmel. 4 października 2018 r. złożył w tym samym miejscu śluby wieczyste. Polecam go waszej modlitwie, musimy go wszyscy wspierać duchowo w jego drodze do kapłaństwa.
 4. W przyszłą niedzielę 9 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Golasowickiej, Objazdowej, Bąkowskiej 1, Jeżynowej, Kątek, Nowy Świat i Rolniczej 2, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Szkolnej 1-9

26.05.2019

 

 1. Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Modlimy się dziś także za wszystkie matki w dniu ich święta. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W poniedziałek udamy się w procesji do krzyża na ul. Młynarskiej w Bąkowie, a w środę do krzyża w Jarząbkowicach. Zapraszam do udziału w procesjach i do modlitwy przy krzyżach.

 

 1. W sobotę modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. W tym dniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa: o 8.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB od Róży nr 5,a po niej objazd chorych i seniorów. Proszę o zgłaszanie ich w zakrystii.

 

 1. Od piątku 31 maja rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę 2 czerwca przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

 

 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Wiślańskiej, Sadowej i Łęgowej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Golasowickiej, Objazdowej, Bąkowskiej 1, Jeżynowej, Kątek, Nowy Świat i Rolniczej 2

19.05.2019

 1. Dziś przypada 5 niedziela wielkanocna. Uczestnicząc we Mszy św. nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus zmartwychwstały. W drugim czytaniu mówi do nas: „Oto wszystko czynię nowe”, a w Ewangelii: ”Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali”. Oto zasada życia nowego stworzenia, a my – wyznawcy Chrystusa – bierzemy na siebie odpowiedzialność za odnowę świata przez to, co mówimy, co czynimy i kim jesteśmy.

      Ministranci po Mszach św. zbierać będą ofiary przed kościołem na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

 1. W środę 22 maja przypada 24 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec). W sobotę 25 maja Biskup Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. W przyszłą niedzielę 26 maja modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Podlesie 15-42, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Wiślańskiej, Sadowej i Łęgowej.

12.05.2019

 1. W 4 niedzielę wielkanocną Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania eucharystycznego. Czasami potrzebujemy kogoś, kto weźmie nas za rękę i wskaże właściwą drogę. Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem. Jemu możemy zaufać, Jego śladem możemy pójść, pewni że idzie przed nami. Prowadzi do pełni życia, pokazuje nam drogę miłości. Uwielbijmy obecnego pośród nas Pana, który całej naszej rodzinie Bożej daje poczucie bezpieczeństwa.

   Rozpoczyna się  Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele.

 1. W przyszłą niedzielę 19 maja ministranci po Mszach św. zbierać będą ofiary przed kościołem na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Słowiczej i Podlesie 4-13, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Podlesie 15-42

5.05.2019

 1. Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna.

Czy zauważamy obecność Jezusa Chrystusa w naszym życiu i pracy – Tego, który wskazuje, co mamy robić? Jezus Chrystus jest pośród nas ponieważ zgromadziliśmy się  w Jego imię, uwielbiamy Go w naszej wspólnej modlitwie.

   Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji, a ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

 1. W środę w uroczystość św. Stanisława. Ks. Bp Roman Pindel udzieli w Bielsku-Białej święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. W przyszłą niedzielę 12 maja rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Zielonej 50-66, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Słowiczej i Podlesie 4-13

28.04.2019

 1. Dziś 2 niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, a w naszej parafii odpust. Uwielbiamy Boga za jego Miłosierdzie, jakie okazał wszystkim ludziom. Niech uczestnictwo w Eucharystii pogłębi naszą wiarę i umocni wzajemną miłość, abyśmy na co dzień okazywali się ludźmi miłosierdzia.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Kolekta przeznaczona jest na cele charytatywne.
 2. W środę 1 maja we wspomnienie św. Józefa modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczynamy także maryjne nabożeństwa majowe. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski, o godz. 10.30 Msza św. w intencji wszystkich strażaków i za ich rodziny.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa. W sobotę o 8.00 Msza św. za Czcicieli MB od Róży nr 4. Po Mszy objazd chorych, proszę zgłaszać chorych i seniorów w zakrystii.
 4. We wtorek 30 kwietnia wyrusza z Hałcnowa diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zakończenie pielgrzymki w piątek 3 maja o godz. 15.00.
 5. W przyszłą niedzielę 15 kwietnia przypada 3 niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jak oNiedziela Biblijna.W tym dniu ofiarą zebraną do puszek wspomagamy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.
 6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę Parafianom z ul. Zielonej 25-47, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Zielonej 50-66

21.04.2019

 1. Niepojęta miłość Boga Ojca zbawia nas ludzi, poprzez ofiarę Jego Syna. Zostaliśmy przez Zmartwychwstałego powołani do życia. Pełni radości wyznajmy wiarę w Jezusa Chrystusa, który odkupił nas przez miłość, której dowodem jest śmierć i zmartwychwstanie.
 1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. We wtorek 23 kwietnia Msza św. o godz. 17.00
 1. W poniedziałek wielkanocny kolekta przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ze względu na czas oktawy przypadająca 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski, zostaje przeniesiona na poniedziałek 29 kwietnia.
 1. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu uroczyście oddajemy cześć w przyszłą niedzielę. W naszej parafii przypada w tym dniu uroczystość odpustowa, suma odpustowa o godz. 11.00, a o godz. 15.00 nieszpory odpustowe. W tym dniu rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła  izłożoną ofiarę Parafianom z ul. Zielonej 10-22, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Zielonej 25-47

    Wszystkim Parafianom i gościom życzę obfitych łask Zmartwychwstałego Pana; zdrowia, radości, pogody ducha, prawdziwego pokoju i wszelkiej pomyślności. Cieszmy się ze zmartwychwstania Pana

i przygotujmy nasze serca na nadchodzące święto Bożego Miłosierdzia.

14.04.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia w tym dniu czyta się w czasie każdej Mszy św. Mękę Pańską i święci się palmy, odbywa się także procesja z palmami wokół kościoła.
 1. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Chrystusa jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej i osiąga swój szczyt w Wigilii Paschalnej.

W czasie Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy wezmą udział w ceremoniach i wypełnią zwykłe warunki odpustu

 1.  Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, a po niej procesja do ciemnicy

i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00

 1.   Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Niech będzie to dzień nacechowany powagą i modlitwą. Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ rano o godzinie 9.00. Do udziału w nabożeństwie zapraszam także dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu i adoracja do godziny 21.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy).

Rozpoczyna się także w tym dniu Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed świętem Bożego Miłosierdzia, które jest dniem naszej uroczystości odpustowej.

W Wielki Piątek zbierana jest kolekta na Boży Grób w Jerozolimie.

 1.  Wielka  Sobota – adoracja przy Bożym grobie od godziny 8.00 do 18.00.  O godzinie 18.00  rozpoczyna się liturgia Wigilii Paschalnej (proszę przynieść ze sobą świece).

ŚWIĘCENIE  POKARMÓW  w sobotę rano o godzinie 9.00, o godz. 12.00 i po południu o 15.00.

 1. Okazja do SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ: w Wielki Czwartek od godz. 17.00 do Mszy Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek od godziny 8.00 do 9.00 i po nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a wieczorem od godziny 17.00, w Wielką Sobotę od godziny 8.00 do 9.00 i wieczorem  od godziny 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę – Uroczystość  Zmartwychwstania  Pańskiego. O godzinie 7.45 rozpocznie się PROCESJA  REZUREKCYJNA. Na procesję zapraszam także poczty sztandarowe, strażaków do niesienia baldachimu, paschału, figury Zmartwychwstałego i krzyża.   Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału w ceremoniach Wielkiego Tygodnia i w procesji rezurekcyjnej.
 1. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 1. Proszę o pomoc przy wznoszeniu Bożego Grobu w środę od godz. 9.00. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę Parafianom z ul. Żytniej i Kasztanowej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Zielonej 10-22
 2. Zbiórka ministrantów przed świętami wielkanocnymi w czwartek o godz.10.00.

Dziś po Mszach św. ministranci będą zbierali ofiary do puszek przed kościołem na leczenie Magdaleny Kaziuk z Marklowic. Bóg zapłać za wszelkie dary składane na ten cel w imieniu Magdaleny i jej rodziny.

7.04.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada 5 niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Zachęcam do udziału w tych dniach wewnętrznej odnowy, aby przygotować się do przeżycia Wielkiego Tygodnia i nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. w niedzielę będziemy błogosławili gałązki palmowe i uczestniczyli w procesji. W tym dniu obchodzony jest także Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godz. 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. Po Mszach św. w sobotę i w niedzielę ministranci będą zbierali ofiary do puszek przed kościołem na leczenie Magdaleny Kaziuk z Marklowic.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Rolniczej i Suchej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Żytniej i Kasztanowej

31.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu, która w tradycji chrześcijańskiej nazywa się niedzielą radości.

Jako dzieci marnotrawne przychodzimy do domu Ojca pełni wiary w Jego dobroć i miłosierdzie.

W Eucharystii, która jest źródłem nowego życia, szukamy mocy do zmiany dotychczasowego sposobu myślenia, wartościowania i postępowania. Tylko Bóg bogaty w miłosierdzie, może dopomóc nam wyjść z ciemności grzechu. On jest Ojcem miłosiernym, który nieustannie przebacza w imię ofiary Chrystusa złożonej na drzewie krzyża. Z uwagą słuchajmy słowa życia, aby ono mogło przemienić naszą codzienność.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkiego postu: w niedziele o 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym i droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00. W tym tygodniu przypada także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa.

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Są to rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej, ale także dla wszystkich Parafian. Proszę o zarezerwowanie czasu na ten czas przemiany wewnętrznej przed świętami wielkanocnymi.
 1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Szerokiej, Piaskowej i Wiosennej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul.Rolniczej i Suchej.