11.02.2018

=========================================================

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś 6 niedziela zwykła, ostatnia przed okresem Wielkiego Postu. Rozpoczynamy tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, a w poniedziałek i wtorek wystawienie pół godziny przed Mszą św. i będzie w tym czasie okazja do spowiedzi. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się  Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  1. W środę 14 lutego przypada Środa Popielcowa. W tym dniu wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  2. Zachęcam wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza do dzieł miłosierdzia, a także do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Zapraszam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach – Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00, a Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym w niedziele o 15.00. Każdy, kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykła warunki odpustu. Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową przyjmowane są w zakrystii.
  3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Głównej25,29,33,35,39,41, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Głównej 66-98