28.01.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W 4 niedzielę zwykłą słyszymy słowa św. Pawła:Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień.Mamy pragnienie życia bez problemów, zwłaszcza takich, które rodzą cierpienie, odbierają nadzieję i odwagę, powodują utratę sensu istnienia. Te trudne doświadczenia należy przedstawić Panu Bogu podczas liturgii eucharystycznej. On jako jedyny, w sobie znany sposób pomoże nam z tych wszystkich doświadczeń wyjść jeszcze bardziej umocnionymi.
  2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiaca. Zapraszam na okolicznościowe nabożeństwa. W sobotę o 8.00 Msza św. w intencji Czcicieli Matki Bożej od Róży nr 5. W sobotę od godz. 9.00 objazd chorych i seniorów. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.
  3. W piątek 2 lutego przypada świeto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 8.00 i o 17.00 z udzielaniem błogosławieństwa św. Błażeja. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Z racji święta  Ks. Bp Ordynariusz udziela dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę Parafianom z ul. Głównej, Serdecznej i Dożynkowej, a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Głównej 15b,19,23,23a,27,48, 56,58 i ul. Błękitnej