3.12.2017

  1. Dziś przypada 1 niedziela Adwentu. Jesteśmy wezwani do wyjścia naprzeciw Temu, który jest do nas posłany. Mamy to czynić poprzez przemianę naszego sposobu myślenia, postępowania, odniesienia do bliźnich. Z radością podejmijmy adwentowy trud prostowania ścieżek naszego życia dla Jezusa, który przychodzi zbawić świat i jego mieszkańców.
  2. Jutro mija 20 rocznica odprawienia pierwszej Mszy św. w naszym nowym kościele, o godz. 9.00 Msza św. do św. Barbary za górników i ich rodziny, serdecznie zapraszam. Razem z górnikami i ich rodzinami, wspólnie z całą Parafią chcemy dziękować Bogu za dar nowej świątyni i modlić się za wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.
  3. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam do udziału we Mszy św. rano o godz. 8.00 w intencjach Apostolatu Maryjnego, wystawienie Najświętszego Sakramentu już od godz. 7.00, a Msza św. roratnia wieczorem o godz. 17.00 w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin, połączona z aktem zawierzenia Matce Bożej i nałożeniem medalików
  4. W przyszłą niedzielę wspieramy duchowo i materialnie Kościoły na Wschodzie. Po Mszach św. ministranci będą zbierali ofiary do puszek przed kościołem na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. Zielonej 50-66,  a w nadchodzącym tygodniu poproszę o to Parafian z ul. Słowiczej i Podlesie 4-13